Uszczelka pęczniejąca, gładka 10 x 4 mm czarna, 88-231

88-231

Nowy produkt

Uszczelka pęczniejąca, gładka 10 x 4 mm czarna, 88-231

Więcej szczegółów

14 m lub rolek

(o co chodzi?) W zależności od typu produktu, dostępność na magazynie dotyczy metrów bieżących lub całych rolek. Szczegóły znaleźć można poniżej w opisie.

Towar dostępny do 3 dni.

20,22 zł brutto

Opis

Grubość (mm)4
Szerokość (mm)10
Kolor uszczelkiczarna

Więcej informacji

Uszczelki pęczniejące i dymoszczelne LORIENT zawierają krzemian sodu, który zwiększa swoją objętość 8-10-krotnie w temperaturze od 100^(o)C i w razie pożaru zabezpiecza przed przenikaniem ognia przez szczeliny między skrzydłem drzwiowym i ościeżnicą.

Wszystkie uszczelki pęczniejące firmy Lorient posiadają od spodu samoprzylepne taśmy do mocowania. Rodzaj kleju został tak dobrany, żeby gwarantować doskonałe przyleganie na wielu rodzajach podłoża, w tym MDF, na którym często trudno osiągnąć efektywne wiązanie.
Uszczelki dostępna w kolorze czarnym.
 
Uszczelki firmy Lorient są sztywne w specjalnych osłonkach, pocięte na odcinki. Standardowa długość uszczelek to 2,1 m. Inne długości dostępne na zamówienie.
 
Uszczelka przeznaczona do drzwi wewnętrznych wejściowych o odporności ogniowej 30 lub 60 minut (generalnie typu drewnianego, w ościeżnicy drewnianej lub stalowej). 
 
Uszczelka pęczniejąca Halspan  (gładka/ plain seal )  w odcinkach długości 2.1 m stosowana w drzwiach systemu HALSPAN  EI 30/ EI60 -zgodnie z  AT-15-6103/2010  i AT-15-6054/2010 


Nie ma instrukcji montażu uszczelek pęczniejących i pęczniejąco-dymoszczelnych. Są to uszczelki na taśmie samoprzylepnej i ich montaż jest prosty. Należy pamiętać, że
 
  • zabezpieczenie taśmy samoprzylepnej należy odkleić przy mocowaniu uszczelki w przygotowanym pod tę uszczelkę kanale, a następnie uszczelkę wcisnąć, dociskając wzdłużnie. Kanał może być zarówno w skrzydle jak i w ościeżnicy drzwi.
  • uszczelka wymaga przygotowania (wyfrezowania) kanału pod nią. Nie powinna być zatem naklejana bezpośrednio na płaską powierzchnię krawędzi, gdyż jest zbyt gruba. Powierzchnia kanału powinna być równej głębokości na całej jego długości. Potrzebny jest zatem odpowiedniej głębokości kanał pod uszczelkę, o czym producent drzwi powinien wiedzieć.
  • uszczelki dostarczane w odcinkach można przycinać do pożądanej długości i łączyć kawałki na jednej krawędzi, gdy krawędź jest dłuższa niż odcinek uszczelki. Uszczelki są dostarczane w odcinkach 2,1 m.
  • w przypadku uszczelek dymoszczelnych należy szczególnie uważać, by nie było przerw między odcinkami uszczelki na całej długości krawędzi (gdyż wtedy przenikanie dymu jest ułatwione w miejscach przerwania ciągłości). 


UWAGA WAŻNE !!!

Przed dokonaniem zakup poproś o udostępnienie dokumentów, posiadanych certyfikatów do oferowanych uszczelek celem przedstawienia ich odpowiednim organom odbierającym.

 
Uszczelka pęczniejąca, ognioodporna
 
Rozmiar: L - 10 mm x  H - 4 mm 
 
materiał pęczniejący grafit, w osłonie PCV, z taśmą samoprzylepną. 
 
 
Cena za sztukę - 2,1 metra. 


Instrukcja montażu 
 

Produkty powiązane